Hopp til innhold
Gå til forsiden. Logo, Norges Blindeforbund

Overnattingstur i hengekøye

Praktisk info

Start: 29. mai kl. 18:00Slutt: 30. mai kl. 10:00Fylke: Oslo Tema: Kultur, hobby og sosiale arrangementer Kontakt: 
Påmelding til Oslo fylkeslag, e-post: oslo@blindeforbundet.no, eller ring 23 21 50 50 innen fredag 15.05.26.
Legg  til  i  kalender

Vil du teste overnatting i hengekøye?

Det har blitt veldig populært å overnatte i hengekøye, og nå inviterer aktivitetsutvalget til en uambisiøs, spennende og hyggelig overnattingstur. Du får lære å henge opp hengekøya, hvordan det er lurt å gå inn og ut av køya og de som vil får prøve seg med utendørs matlaging. Du får låne Draumur hengekøye. De er ganske annerledes enn de banan-køyene du kanskje har prøvd før. I Draumur ligger du helt rett, og i frisk luft sover vi alle godt! Du får altså låne hengekøye, og mat trenger du heller ikke å ta med.

Turleder er Tor Gunnar Skibakk. Han har vært på mange turer med Morten Tollefsen og andre synshemmede. Selv om Tor Gunnar leder tøffe turer på Børgefjell og andre lengre turer brenner han for de helt korte turene i nærmiljøet. Tor Gunnar har en fantastisk evne til å lage god stemning på tur, og han er rett og slett en kjempefin fyr. Tor Gunnar har også med seg tre andre profesjonelle turledere.

 

Oppmøte på parkeringsplassen ved Badedammen på Grorud, Bergensveien) kl. 18 fredag 29. mai. Vi går sammen til Steinbruvann (ca. 1 km). Der henger vi opp hengekøyer, lager mat og koser oss. Retur til parkeringsplassen på lørdag etter frokost.

 

Det er ingen kursavgift.

Hvis du vil delta på kurset, meld deg på til Oslo Fylkeslag, mail: oslo@blindeforbundet.no, eller ring 23 21 50 00, senest innen fredag 15.05.26. Vi har plass til 8 deltakere, og først til mølla gjelder. Dette må du gi beskjed om ved påmelding: kroppslengde og eventuelle matallergier.

Du kan ha med egen ledsager, men vi stiller også med felles ledsagere etter behov. Har du ingen du kan ta med deg, men ønsker at vi skaffer deg ledsager, må du gi beskjed om dette ved påmelding.

Har du meldt deg på, men vet at du ikke kan komme, er det viktig at du gir fylkeskontoret beskjed, senest innen dagen før den aktuelle kurskvelden. Kontaktinfo, se over.

Hjertelig velkommen til et spennende kurs!